Szkolne prawybory do Parlamentu Europejskiego w Rusocinie

4 czerwca 2024
Joanna Jendrośka

3 czerwca 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Rusocinie odbyły się prawybory do Parlamentu Europejskiego!

Była to wyjątkowa okazja dla uczniów, by poczuć się jak prawdziwi obywatele i zrozumieć, jak ważnym elementem demokracji jest udział w wyborach.

Do głosowania uprawnionych było 600 uczniów, spośród których swój głos oddało 288, co dało frekwencję na poziomie 48%. Wynik ten pokazuje, że niemal połowa uczniów zdecydowała się wziąć udział w tej inicjatywie i świadczy o rosnącym zainteresowaniu młodzieży sprawami społecznymi i politycznymi.

Prawybory były nie tylko ciekawą lekcją obywatelską, ale także świetną okazją do rozmowy na temat Unii Europejskiej, jej roli oraz wpływu na życie codzienne obywateli. Mamy nadzieję, że tego rodzaju inicjatywy będą organizowane częściej, zachęcając młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu demokratycznym Europy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zaangażowanie oraz nauczycielom i opiekunowi Szkolnego Klubu Europejskiego, Jerzemu Szurdakowi, za organizację prawyborów.

Poniżej znajdziecie oficjalne wyniki prawyborów z Zespołu Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego w Rusocinie.