Obchody Dnia Europy i 20-lecia Polski w UE

15 maja 2024
Joanna Jendrośka

Szkolne Kluby Europejskie w całej Polsce zorganizowały wyjątkowe obchody z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz Dnia Europy, przypadającego na 9 maja.

W ramach obchodów, szkoły przygotowały różnorodne wydarzenia i aktywności. Uczniowie brali udział w konkursach wiedzy o Europie, prezentacjach, wystawach tematycznych, quizach oraz piknikach europejskich. Każda szkoła wniosła coś unikalnego, co wzbogaciło wspólne obchody i stworzyło niezapomniane chwile.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie oprócz świętowania Dnia Europy świętowano również założenie Szkolnego Klubu Europejskiego! Na korytarzu szkoły została przygotowana Wystawa Europejska przedstawiająca historię powstania UE. W auli szkolnej odbyła się Prezentacja Europejska dla uczniów szkoły oraz Konkurs Europejski.

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali Stępocinie, po raz kolejny odbył się Piknik Europejski!

Dzień Europy świętował również SKE “Eurostella-Gryf” ze Szkoły Podstawowej nr 84 w Gdańsku.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia. Cieszymy się, że tak wielu uczniów i nauczycieli zaangażowało się w te inicjatywy, pokazując swoje zainteresowanie kulturą, historią i wartościami europejskimi!